Pojištění auta pro mladé řidiče

Pojištění vozidla pro mladé řidiče

Mladí řidiči jsou považováni za vysokorizikovou skupinu pro pojišťovny. Proto mohou být jejich pojistné poplatky vysoké. Pokud jste mladý řidič a hledáte pojištění vozidla - auta nebo motorky, možná se setkáváte s vysokými cenami. Nicméně existuje několik možností, jak ušetřit na pojistném. V tomto článku se podíváme na různé typy pojištění a poradíme, jak můžete snížit své náklady na pojištění vozidla pro mladé řidiče.

 

Jaké jsou možnosti pojištění vozidla?

Pojištění odpovědnosti za škodu

Jedná se o základní typ pojištění, které pokrývá škody způsobené třetí osobě - běžně známe jako povinné ručení. Toto pojištění je ze zákona povinné a každý řidič by jej měl mít. Pokud jste mladý řidič, minimálně toto pojištění musíte mít - srovnání nabídek povinného ručení.

Havarijní pojištění

Toto pojištění pokrývá škody na vašem vozidle v případě nehody, kterou způsobíte. Pokud jste mladý řidič a máte nové vozidlo, havarijní pojištění může být pro vás užitečné. Nicméně mějte na paměti, že havarijní pojištění může být dražší - sovnání nabídek havarijního pojištění.

Komplexní pojištění

Komplexní pojištění je kombinací pojištění odpovědnosti za škodu a havarijního pojištění. Toto pojištění pokrývá škody způsobené třetí osobě a také škody na vašem vozidle. Pokud jste mladý řidič a máte novější vozidlo, může být komplexní pojištění pro vás dobrá volba - komplexní pojištění vozidla.

 

Tabulka: Porovnání nejprodávanějších vozidel pro mladé řidiče v ČR

Značka a model Průměrná cena Spotřeba paliva (l/100km) Výkon (kW) Počet míst
Škoda Fabia 250 000 Kč 5,0 70 5
Hyundai i20 280 000 Kč 5,2 74 5
Suzuki Swift 290 000 Kč 5,1 82 5
Peugeot 208 320 000 Kč 4,6 81 5
Ford Fiesta 340 000 Kč 5,3 74 5

 

Jak ušetřit na pojistném pro mladé řidiče?

Srovnávejte nabídky od různých pojišťoven

Jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit na pojistném pro mladé řidiče, je srovnávání nabídek od různých pojišťoven. Mnoho pojišťoven nabízí slevy pro mladé řidiče a může být užitečné porovnat různé nabídky a najít tu nejlepší pro vaše potřeby.

Snížte pojistné výdaje vysokou spoluúčastí

Jiný způsob, jak ušetřit na pojistném, je zvýšit výši spoluúčasti. To znamená, že v případě škody budete muset zaplatit větší částku, než když byste měli nižší spoluúčast. Nicméně, pokud jste mladý řidič a nehodovost je pro vás větší riziko, může to být dobrá volba.

Mějte dobré auto

Mějte na paměti, že pojištění vozidla pro mladé řidiče může být dražší, pokud máte nové a dražší vozidlo. Proto, pokud hledáte pojištění, mějte na paměti, že cenová nabídka bude záviset na věku a hodnotě vašeho vozidla.

 

Závěr

Mladí řidiči se mohou setkat s vysokými cenami pojištění vozidla. Nicméně existuje několik způsobů, jak snížit své náklady na pojištění, jako je srovnávání nabídek od různých pojišťoven, zvyšování výše spoluúčasti nebo mít levnější a málo výkonné auto. Mějte na paměti, že platí-li se více za pojištění, neznamená to vždy, že máte lepší kvalitu služeb. Snažte se najít rovnováhu mezi cenou a kvalitou.

Pamatujte, že platit za pojištění vozidla (povinné ručení) je nezbytné, abyste mohli legálně řídit na silnicích a ochránit sebe i ostatní. Proto je důležité porovnávat nabídky různých pojišťoven a najít tu nejlepší pro vaše potřeby i finanční možnosti.

Otázky a odpovědi: Pojištění vozidla pro mladé řidiče

 • Je nutné mít pojištění pro mladé řidiče?

  Ano, pojištění pro mladé řidiče je zákonné a každý řidič by měl mít platné pojištění odpovědnosti za škodu.

 • Jaká je věková hranice pro mladé řidiče?

  Věková hranice pro mladé řidiče se může lišit v závislosti na zemi a regionu. Obecně se však mladými řidiči myslí lidé ve věku od 18 do 25 let.

 • Může mít mladý řidič slevu na pojištění?

  Ano, některé pojišťovny nabízejí slevy pro mladé řidiče, například pro studenty nebo lidi s dobrým vzděláním.

Anketa

Jsou ceny pojištění vozidel vysoké?

Celkový počet hlasů: 2

Anketa

Jak obvykle cestujete?

Celkový počet hlasů: 1114

Bezpečnost je u nás důležitá

SSL zabezpečení stránek (https)Pojistit.eu je zebezpečeno SHA256 Let's Encrypt

Nabízíme:

 • slevy 10-83 % na nové pojištění
 • možnost okamžitého sjednání
 • platnost pojištění ihned
 • garance kvalitních poskytovatelů
 • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

 • Bankovní převod
 • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Ve vlastním zájmu si vždy si přečtěte konkrétní pojistné podmínky. Podmínky stránek.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode