Pojištění auta pro mladé řidiče

Pojištění vozidla pro mladé řidiče

Mladí řidiči jsou považováni za vysokorizikovou skupinu pro pojišťovny. Proto mohou být jejich pojistné poplatky vysoké. Pokud jste mladý řidič a hledáte pojištění vozidla - auta nebo motorky, možná se setkáváte s vysokými cenami. Nicméně existuje několik možností, jak ušetřit na pojistném. V tomto článku se podíváme na různé typy pojištění a poradíme, jak můžete snížit své náklady na pojištění vozidla pro mladé řidiče.

 

Jaké jsou možnosti pojištění vozidla?

Pojištění odpovědnosti za škodu

Jedná se o základní typ pojištění, které pokrývá škody způsobené třetí osobě - běžně známe jako povinné ručení. Toto pojištění je ze zákona povinné a každý řidič by jej měl mít. Pokud jste mladý řidič, minimálně toto pojištění musíte mít - srovnání nabídek povinného ručení.

Havarijní pojištění

Toto pojištění pokrývá škody na vašem vozidle v případě nehody, kterou způsobíte. Pokud jste mladý řidič a máte nové vozidlo, havarijní pojištění může být pro vás užitečné. Nicméně mějte na paměti, že havarijní pojištění může být dražší - sovnání nabídek havarijního pojištění.

Komplexní pojištění

Komplexní pojištění je kombinací pojištění odpovědnosti za škodu a havarijního pojištění. Toto pojištění pokrývá škody způsobené třetí osobě a také škody na vašem vozidle. Pokud jste mladý řidič a máte novější vozidlo, může být komplexní pojištění pro vás dobrá volba - komplexní pojištění vozidla.

 

Tabulka: Porovnání nejprodávanějších vozidel pro mladé řidiče v ČR

Značka a model Průměrná cena Spotřeba paliva (l/100km) Výkon (kW) Počet míst
Škoda Fabia 250 000 Kč 5,0 70 5
Hyundai i20 280 000 Kč 5,2 74 5
Suzuki Swift 290 000 Kč 5,1 82 5
Peugeot 208 320 000 Kč 4,6 81 5
Ford Fiesta 340 000 Kč 5,3 74 5

 

Jak ušetřit na pojistném pro mladé řidiče?

Srovnávejte nabídky od různých pojišťoven

Jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit na pojistném pro mladé řidiče, je srovnávání nabídek od různých pojišťoven. Mnoho pojišťoven nabízí slevy pro mladé řidiče a může být užitečné porovnat různé nabídky a najít tu nejlepší pro vaše potřeby.

Snížte pojistné výdaje vysokou spoluúčastí

Jiný způsob, jak ušetřit na pojistném, je zvýšit výši spoluúčasti. To znamená, že v případě škody budete muset zaplatit větší částku, než když byste měli nižší spoluúčast. Nicméně, pokud jste mladý řidič a nehodovost je pro vás větší riziko, může to být dobrá volba.

Mějte dobré auto

Mějte na paměti, že pojištění vozidla pro mladé řidiče může být dražší, pokud máte nové a dražší vozidlo. Proto, pokud hledáte pojištění, mějte na paměti, že cenová nabídka bude záviset na věku a hodnotě vašeho vozidla.

 

Závěr

Mladí řidiči se mohou setkat s vysokými cenami pojištění vozidla. Nicméně existuje několik způsobů, jak snížit své náklady na pojištění, jako je srovnávání nabídek od různých pojišťoven, zvyšování výše spoluúčasti nebo mít levnější a málo výkonné auto. Mějte na paměti, že platí-li se více za pojištění, neznamená to vždy, že máte lepší kvalitu služeb. Snažte se najít rovnováhu mezi cenou a kvalitou.

Pamatujte, že platit za pojištění vozidla (povinné ručení) je nezbytné, abyste mohli legálně řídit na silnicích a ochránit sebe i ostatní. Proto je důležité porovnávat nabídky různých pojišťoven a najít tu nejlepší pro vaše potřeby i finanční možnosti.

Otázky a odpovědi: Pojištění vozidla pro mladé řidiče

 • Je nutné mít pojištění pro mladé řidiče?

  Ano, pojištění pro mladé řidiče je zákonné a každý řidič by měl mít platné pojištění odpovědnosti za škodu.

 • Jaká je věková hranice pro mladé řidiče?

  Věková hranice pro mladé řidiče se může lišit v závislosti na zemi a regionu. Obecně se však mladými řidiči myslí lidé ve věku od 18 do 25 let.

 • Může mít mladý řidič slevu na pojištění?

  Ano, některé pojišťovny nabízejí slevy pro mladé řidiče, například pro studenty nebo lidi s dobrým vzděláním.

Anketa

Jsou ceny pojištění vozidel vysoké?

Celkový počet hlasů: 2

Podporujeme

 Podporujeme Dobrého anděla 

Pojišťovny

Allianz pojišťovna
Česká podnikatelská pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Direct pojišťovna
ERV pojišťovna
Generální Česká pojišťovna
Hasičská vzájemná pojišťovna
Inter Partner Assistance
Kooperativa pojišťovna
Maxima pojišťovna
MetLife
NN Životní pojišťovna
Pillow pojišťovna
Pojišťovna VZP
Slavia pojišťovna
Union pojišťovna
UNIQA pojišťovna

Nabízíme:

 • slevy 10-83 % na nové pojištění
 • možnost okamžitého sjednání
 • platnost pojištění ihned
 • garance kvalitních poskytovatelů
 • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

 • Bankovní převod
 • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Vždy si přečtěte (aktuální) úplné podmínky daného produktu/služby u poskytovatele. Podmínky stránek.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode