Cesta do zahraničí s chronickou nemocí: Co a proč je potřeba

04.02.2023 14:59

Při plánování cesty do zahraničí je důležité myslet na bezpečí a zdraví. Pro lidi trpící chronickými nemocemi může být náročné najít vhodné cestovní pojištění, které splní jejich potřeby.

Co je cestovní pojištění pro chronicky nemocné?

Cestovní pojištění pro chronicky nemocné je speciální druh pojištění, který poskytuje krytí pro případ, že se cestující během své cesty stane nemocným nebo zraněným. Tyto pojistky se zaměřují na osoby trpící trvalými zdravotními problémy, jako je například diabetes, onkologické onemocnění nebo kardiovaskulární nemoci.

Proč je důležité mít cestovní pojištění pro chronicky nemocné?

Pro lidi s chronickými nemocemi je nutné mít speciální pojištění, resp. připojištění ke standardnímu cestovnímu pojištění, protože běžná cestovní pojistka nemusí být dostatečně vhodná pro jejich potřeby. Například, pokud potřebujete v zahraničí navštívit lékaře nebo se dostat do nemocnice, standardní cestovní pojištění může nezahrnovat výdaje spojené s vaší chronickou nemocí. Proto je důležité vybrat si pojištění, které nabízí dostatečnou ochranu pro vaše specifické zdravotní potřeby.

Jak si vybrat cestovní pojištění pro chronicky nemocné?

Při výběru cestovního pojištění pro chronicky nemocné je třeba zvážit několik faktorů, jako je typ vaší nemoci, délka pobytu v zahraničí a destinace. Následující kroky vám pomohou vybrat správné pojištění pro vaši cestu:

 1. Zjistěte, jaké krytí potřebujete: Nejprve je nutné zjistit, jaké krytí potřebujete pro svou chronickou nemoc. Ujistěte se, že vybrané pojištění nabízí krytí pro vaše specifické potřeby, jako je například návštěva lékaře, hospitalizace nebo převoz do nemocnice.

 2. Porovnejte nabídky: Zkoukněte různé pojistné nabídky a porovnejte jejich podmínky, abyste zjistili, které nabízí nejlepší krytí pro vaši chronickou nemoc.

 3. Zvažte cenu: Je důležité zvážit cenu pojištění, ale nejde jen o cenu. Ujistěte se, že za své peníze dostáváte kvalitní krytí, které splňuje vaše potřeby.

 4. Čtěte smluvní podmínky: Pečlivě si přečtěte smluvní podmínky a ujistěte se, že rozumíte všemu, co pojištění kryje a co ne.

 

Shrnutí

Výběr správného cestovního pojištění pro chronicky nemocné může být složitý, ale je důležité zajistit si dostatečnou ochranu při cestování. Zvažte své zdravotní potřeby, porovnejte nabídky a pečlivě si přečtěte smluvní podmínky, abyste si mohli vybrat pojištění, které vám nabízí potřebnou ochranu a které odpovídá vašim finančním možnostem.

Zpět

Anketa

Cestujte s chronickou nemocí?

Celkový počet hlasů: 2

Anketa

Jak obvykle cestujete?

Celkový počet hlasů: 1114

Bezpečnost je u nás důležitá

SSL zabezpečení stránek (https)Pojistit.eu je zebezpečeno SHA256 Let's Encrypt

Nabízíme:

 • slevy 10-83 % na nové pojištění
 • možnost okamžitého sjednání
 • platnost pojištění ihned
 • garance kvalitních poskytovatelů
 • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

 • Bankovní převod
 • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Ve vlastním zájmu si vždy si přečtěte konkrétní pojistné podmínky. Podmínky stránek.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode