Pojištění pro nájemníky

Pojištění pro nájemníky

 

Pojištění pro nájemníky je nezbytností pro ty, kteří bydlí v pronajatém bytě nebo domě. Tato forma pojištění pomáhá chránit majetek nájemníka a přináší větší míru bezpečí pro každodenní život. V tomto článku se podíváme na to, co je pojištění pro nájemníky, jak funguje a jaké jsou jeho výhody. Dále se podíváme na to, jak najít správné pojištění pro nájemníky a jaké faktory je třeba zvážit při výběru.

 

Pojištění nájemníků: co to je?

Pojištění nájemníků je určeno pro osoby, které žijí v pronajatém bytě nebo domě. Tento druh pojištění chrání vaše osobní věci, ale také vaši odpovědnost vůči ostatním osobám a majetku v případě, že vznikne škoda. Pokud například v pronajaté nemovitosti dojde k požáru nebo k živelní pohromě, pojištění vám může pomoci s náklady na nápravu a náhradou škod. Velmi důležitou součástí pojištění pro nájemníky je pojištění odpovědnosti nájemce.

 

Typy pojištění pro nájemníky

Pokud si pronajímáte byt nebo dům, může být pro vás užitečné mít pojištění, které vám poskytne ochranu v případě nehody nebo škody. Existuje několik typů pojištění pro nájemníky, které byste měli zvážit při výběru toho nejvhodnějšího.

 

 1. Pojištění nájemní nemovitosti (dům, byt, chata, nebytový prostor)

Kryje škod na nemovitosti, kterou si pronajímáte. Pokrývá například škody způsobené přírodními katastrofami, jako jsou povodně nebo zemětřesení, a také škody na majetku způsobené neodborným jednáním jiných nájemníků. Může také pokrýt náklady na náhradu výdělku v případě, že se nemůžete vrátit do pronajaté nemovitosti kvůli poškození.

 

 1. Pojištění odpovědnosti nájemníka Nejdůležitější

Pojištění odpovědnosti na věcech pronajatých nájemníkům pomůže, když majiteli bytu způsobí nějakou škodu. Například když zakopnete a rozbijete skleněnou výplň dveří. Musí jít tedy o něco nečekaného a nahodilého. Toto pojištění se netýká škod z běžného užívání, například když nájemníci časem prošoupou koberec nebo gauč. Toto pojištění poskytuje důležité krytí v případě, že někdo utrpí třeba úraz, majetkovou, finanční či zdravotní škodu v důsledku vašeho jednání. Pokryté jsou klasicky například škody způsobené požárem, vodovodní škody, nedbalostní, nebo třeba škody způsobené vaším domácím mazlíčkem. 

Možnost kalkulace a sjednání zde.

 

 1. Pojištění majetku

Pokrývá škody na vašem majetku, jako jsou vaše osobní věci v bytě, domácí spotřebiče a další majetek. Pokud se například vám nebo někomu jinému stane nehoda a bude třeba nahradit poškozený majetek, pojištění majetku vám pomůže uhradit náklady na opravu nebo náhradu poškozeného majetku.

 

 1. Pojištění výpadku příjmů

Toto pojištění poskytuje ochranu vašim příjmům v případě, že nemůžete být v pronajaté nemovitosti a vydělávat peníze z důvodu poškození. Pokrývá náklady na náhradu vašich příjmů, dokud se nemůžete vrátit do práce.

 

Jak si pojištění sjednat?

Můžete si vybrat, jestli chcete sjednat komplexní pojištění pro nájemníky (majetkové pojištění - nemovitost, domácnost, odpovědnost) nebo si pojištěním pokrýt jen určitou část (doporučujeme minimálně pojištění odpovědnosti nájemníka, která stojí pouze několik set korun ročně (sjednání a kalkulace zde)).

 

Jak funguje pojištění pro nájemníky?

Pojištění pro nájemníky funguje podobně jako jakékoli jiné pojištění. Nájemník platí pravidelně měsíční nebo roční poplatek pojišťovně a v případě potřeby může podat žádost o náhradu škody. Pokud nájemník utrpí ztrátu majetku, pojišťovna poskytne finanční náhradu v závislosti na konkrétních podmínkách pojištění.

 

Co pokrývá pojištění nájemníků?

Pojištění nájemníků může poskytnout různé druhy krytí. Zde jsou některé z hlavních oblastí, které by mohly být zahrnuty:

 • Ochrana vašeho majetku: Pokud máte například elektroniku, nábytek, šperky nebo jiné osobní věci, pojištění nájemníků vám může pomoci nahradit je v případě, že jsou poškozeny nebo ztraceny.

 • Odpovědnost vůči ostatním: Pokud způsobíte škodu na majetku někoho jiného nebo zraníte jinou osobu, pojištění nájemníků vám může pomoci s náklady na nápravu a náhradou škody.

 • Náklady na ubytování: Pokud vás vaše pronajaté bydlení poškodí tak, že se v něm již nemůžete ubytovat, pojištění nájemníků vám může pomoci s náklady na dočasné ubytování.

 

Jaké jsou výhody pojištění pro nájemníky?

Existuje několik výhod pojištění pro nájemníky. První a nejvýznamnější výhodou je ochrana majetku. Pokud dojde k poškození majetku nájemníka, pojištění mu pomůže získat finanční náhradu. Dále pojištění pro nájemníky chrání nájemníka v případě, že je nucen opustit svůj byt nebo dům kvůli nepředvídaným okolnostem.

 

 

Anketa

Uvažujete o pojištění pro nájemníky?

Celkový počet hlasů: 12

Podporujeme

 Podporujeme Dobrého anděla 

Pojišťovny

Allianz pojišťovna
Česká podnikatelská pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Direct pojišťovna
ERV pojišťovna
Generální Česká pojišťovna
Hasičská vzájemná pojišťovna
Inter Partner Assistance
Kooperativa pojišťovna
Maxima pojišťovna
MetLife
NN Životní pojišťovna
Pillow pojišťovna
Pojišťovna VZP
Slavia pojišťovna
Union pojišťovna
UNIQA pojišťovna

Nabízíme:

 • slevy 10-83 % na nové pojištění
 • možnost okamžitého sjednání
 • platnost pojištění ihned
 • garance kvalitních poskytovatelů
 • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

 • Bankovní převod
 • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Vždy si přečtěte (aktuální) úplné podmínky daného produktu/služby u poskytovatele. Podmínky stránek.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode