Pojištění odpovědnosti za škodu

Pojištění odpovědnosti představuje pojištění škod, které mohou nechtěně vzniknout vlastním zaviněním někomu jinému. Něco omylem rozbijete, poškodíte, způsobíte někomu zdravotní úraz apod. Pro takové případy tu je právě tento typ pojištění - Pojištění odpovědnosti (Pojištění odpovědnosti za škodu).

Pojištění odpovědnosti za škodu je něco, co by měl mít každý, a to ať už jde o soukromou osobu nebo podnikatele. Toto pojištění nás chrání před finančními ztrátami, které by mohly nastat v případě, že bychom způsobili škodu třetí osobě. Je to také důležité pro případ, že bychom byli vineni v řízení o odškodnění způsobené škody.

Lidé často s tímto pojištěním nechtějí ztrácet čas a peníze, ale ve skutečnosti může být v případě škody kdykoliv užitečné. Pokud totiž způsobíte škodu, mohou být náklady na odškodnění vysoké a mohou dokonce překročit vaše finanční možnosti. Proto je důležité být připraven a mít pojištění odpovědnosti za škodu.

Navíc, pojištění odpovědnosti za škodu vám umožní klidně spát a být v klidu, protože víte, že jste připraveni na nečekané situace. Můžete se soustředit na svou práci nebo rodinu, aniž byste museli mít starosti o finanční ztráty, které by mohly nastat v případě škody.

V závěru lze říci, že pojištění odpovědnosti za škodu je důležité pro každého, kdo chce mít finanční ochranu v případě škody, kterou by mohl způsobit třetí osobě. Sjednejte si ho co nejdříve a buďte v klidu, že jste připraveni na nečekané situace.

Pojištění odpovědnosti za škodu se týká především odpovědnosti fyzických nebo právnických osob za škodu, kterou způsobí jiným osobám. Tyto škody mohou být způsobeny například při výkonu povolání, v souvislosti s majetkem, nebo v souvislosti s provozem vozidla.

Následující tabulka shrnuje typy škod, které jsou běžně pojištěny v rámci pojištění odpovědnosti za škodu:

Typ škody Popis
Škoda na majetku Škoda na cizím majetku, například poškození nábytku nebo vybavení
Úraz Zranění nebo smrt jiné osoby
Škoda na zdraví Úraz nebo onemocnění, které vzniklo na základě jednání pojištěného
Škoda na zdraví zvířat Zranění nebo smrt zvířete, které vzniklo na základě jednání pojištěného
Škoda na životním prostředí Škoda na životním prostředí, například znečištění vody nebo vzduchu
Škoda na duševním zdraví Duševní trauma, které vzniklo na základě jednání pojištěného

 

Lidé nejčastěji řeší, zda jejich konkrétní situace je pojistně uzavřena v rámci pojištění odpovědnosti za škodu a jaký limit pojistného krytí je pro ně vhodný. Je důležité si uvědomit, že pojištění odpovědnosti za škodu není povinné, ale může pomoci při řešení finančních následků v případě nečekané škody. 

Podporujeme

 Podporujeme Dobrého anděla 

Pojišťovny

Allianz pojišťovna
Česká podnikatelská pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Direct pojišťovna
ERV pojišťovna
Generální Česká pojišťovna
Hasičská vzájemná pojišťovna
Inter Partner Assistance
Kooperativa pojišťovna
Maxima pojišťovna
MetLife
NN Životní pojišťovna
Pillow pojišťovna
Pojišťovna VZP
Slavia pojišťovna
Union pojišťovna
UNIQA pojišťovna

Nabízíme:

  • slevy 10-83 % na nové pojištění
  • možnost okamžitého sjednání
  • platnost pojištění ihned
  • garance kvalitních poskytovatelů
  • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

  • Bankovní převod
  • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Vždy si přečtěte (aktuální) úplné podmínky daného produktu/služby u poskytovatele. Podmínky stránek.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode