Pojištění fotovoltaiky FVE panelů

Pojištění fotovoltaiky (FVE)

 

V posledních letech se stále více lidí zajímá o obnovitelné zdroje energie, jako je fotovoltaika. Tyto solární panely umožňují výrobu elektrické energie z přímého slunečního svitu a tím snížit náklady na elektřinu a také přispět k životnímu prostředí. Avšak i přes výhody, které fotovoltaické systémy přinášejí, existují rizika spojená s jejich provozem a vlastnictvím, které je nutné brát v úvahu. Právě z tohoto důvodu je důležité zvážit pojištění fotovoltaiky u vaší nemovitosti, ať už ji máte nainstalovanou na střeše domu, chaty nebo třeba chalupy.

 

Co pokrývá pojištění FVE?

Pojistné fotovoltaického zařízení je již dnes součástí skoro všech nově uzavřených majetkových pojištěních. Pojistné krytí tak zahrnuje pojištění proti požáru, živelnými událostmi, krádeži, škodám způsobeným vodou a dalším nečekaným událostem. Tato pojistná krytí mohou být zahrnuty v jednom komplexním majetkovém pojištění nemovitosti nebo nabízeny jako samostatné produkty.

Následující tabulka ukazuje některé z nejčastějších pojistných služeb, které se týkají fotovoltaických panelů:

Typ pojištění Popis
Požár Pojistné proti škodám způsobeným požárem.
Živelné události (např. tornádo, hurikán) Pojistné proti škodám způsobeným živelnými událostmi, jako je tornádo, hurikán a podobně.
Krádež Pojistné proti škodám způsobeným krádeží nebo zlodějstvím.
Škoda způsobená vodou Pojistné proti škodám způsobeným vodou, jako je například poškození způsobené povodněmi nebo haváriemi vodovodního systému.
Mechanické poškození Pojistné proti škodám způsobeným mechanickým poškozením, jako je například poškození způsobené silným větrem nebo nárazem.

Všechny tyto pojistná krytí mohou být integrovány do jednoho pojistného produktu, nebo mohou být nabízeny jako samostatné , takže si pak můžete vybrat ty, které nejlépe vyhovují vašim potřebám a požadavkům. 

Dnes již však je oddělování zbytečné (pokud nemáte nějakou extra výhodnou/specifickou původní pojistku) a fotovoltaika se tak stává součástí základního pojištění nemovitosti/majetku. Je potřeba mít aktualizovanou nebo spíše nově uzavřenou pojistku, která zohledňuje právě aktuální hodnotu majetku a její podmínky obsahují i pojistné krytí právě pro fotovoltaiku.

 

Pojištění nemovitosti (domu, chaty, chalupy) s fotovoltaikou

U nově sjednaných pojistek majetku (stavby: domy, chaty, chalupy) jsou součástí pojištění:

 • fotovoltaické panely, sluneční kolektory, tepelná čerpadla (vnitřní i vnější části); 
 • klimatizace, antény nebo hromosvody; 
 • venkovní žaluzie či stavebně uzavřené verandy; 
 • topení, klimatizační jednotky; 
 • nebo rozvody hasicích zařízení; 
 

Výhody pojištění fotovoltaiky (FVE)

Když se rozhodnete investovat do fotovoltaických panelů, je důležité zvážit pojištění, které vám zajistí ochranu vaší investice. Pojištění fotovoltaiky (FVE) má řadu výhod, které je třeba zvážit při rozhodování, zda ho sjednat, nebo ne.

 

Ochrana před nečekanými událostmi

Pojištění FVE vám zajistí ochranu před nečekanými událostmi, jako je poškození v důsledku přírodních živlů, například pád větví či stromu, bouře, krupobití, poškození elektroniky a podobně. Tyto události mohou vést ke škodám na vašich fotovoltaických panelech a následným finančním ztrátám. Pojištění FVE vám v takových případech pomůže s náhradou škod a opravami.

Ochrana před krádeží

Pojištění FVE vám zajistí také ochranu před krádeží fotovoltaických panelů. Tyto panely mohou být vysokým cílem zlodějů, kteří je mohou odcizit a způsobit tak významné finanční ztráty. Pojištění FVE vám v takovém případě pomůže s náhradou škod.

Snadné vyřízení pojistné události

V případě, že dojde k pojistné události, může být proces vyřizování škody složitý a časově náročný. Pojištění FVE vám usnadní celý proces tím, že vám poskytne pomoc při řešení pojistné události a vyřízení škody.

Ochrana před finančními ztrátami

Investice do fotovoltaických panelů může být nákladná, a pokud dojde k poškození, mohou následovat významné finanční ztráty z důvodu nevýroby elektřiny a pořízení nových panelů a podobně. Pojištění FVE vám zajistí ochranu před těmito ztrátami a pomůže vám s náhradou škod.

Lehčí spánek

Pojištění dává vždy lepší pocit bezpečí o svůj majetek. Cítíte se mnohem klidnější a víte, že vaše (velmi často hodně drahá) investice je chráněna pro případ nečekaných událostí.

 

 

Anketa

Jak obvykle cestujete?

Celkový počet hlasů: 1114

Bezpečnost je u nás důležitá

SSL zabezpečení stránek (https)Pojistit.eu je zebezpečeno SHA256 Let's Encrypt

Nabízíme:

 • slevy 10-83 % na nové pojištění
 • možnost okamžitého sjednání
 • platnost pojištění ihned
 • garance kvalitních poskytovatelů
 • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

 • Bankovní převod
 • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Ve vlastním zájmu si vždy si přečtěte konkrétní pojistné podmínky. Podmínky stránek.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode