Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí - výhody a nevýhody

04.06.2022 20:37

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí - následky v případě události

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí je často vyhledáváno, ale má svá značná rizika. Níže vás seznámíme se základními výhodami a nevýhodami nejlevnějšího cestovního pojištění a začneme výhodami, kterých je o poznání méně.

Výhody nejlevnějšího cestovního pojištění

 • ušetříte a to třeba až o několik set procent oproti vyšší variantě pojistného
 • získáte aspoň nějaké pojistné limity, minimálně pro újmu na zdraví (nemoc či úraz)
 • lepší mít minimální pojistné, než žádné a následky hradit z vlastní kapsy
 

Nevýhody nejlevnějšího cestovního pojištění

 • to nejlevnější pojištění má vždy nízké limity plnění či jiné omezení, oproti vyšším variantám - například: neomezené plnění vůči 500 000 Kč (což v případě úrazu ve většině situacích nestačí)
 • nejlevnější varianta neobsahuje komplexní pojištění - například: pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel, trvalé následky, smrt úrazem
 • zpravidla máte k dispozici pouze omezené asistenční služby
 • v případě nízkých limitů, které nepokryjí pojistnou událost musíte rozdíl uhradit z vlastní kapsy
 

Spočítejte a sjednejte si to nejlepší cestovní pojištění - kalkulačka

 

Nejlevnější cestovní pojištění - pojistná událost plnění

Platí zde pravidlo: "co si zaptíte, to máte". Pokud si tedy sjednáte o několik desítek či stovek korun levnější cestovní pojištění, můžete na to později, v případě události, draze zaplatit. Nejhorší varianta je, samozřejmě, nějaká zdravotní komplikace či to, kdy někomu způsobíte škodu na majetku nebo zdraví (nejhůře s trvalými následky). 

Varianta nejlevnějšího cestovního pojištění se velmi nevyplatí, cestujete-li do zahraničí mimo EU a především do severní ameriky (USA a Kanady), kde jsou jedny z nejvyšších poplatků za zdravotní služby a nízké limity v žádném případě nemusí stačit. Jenom náklady spojené se zásahem vrtulníku šplhají k milionovým částkám.

Nízké limity a tedy levné cestovní pojištění může svého pojistníka připravit o poslední úspory a zadlužit jej na dlouhá léta, v případě, že se mu stane něco, co je velmi nákladné a sjednané pojištění jej nepokryje, jelikož je třeba plnění nadlimitní či jej vůbec nemá sjednáno (příkladem: pojištění trvalých následků úrazu, pojištění odpovědnosti za škodu na majetku a zdraví).

Nedoporučujeme vám tedy sjednávat si příliš levné a málo komplexní cestovní pojištění při cestách do zahraničí a raději oželet něco zbytného (jeden oběd v restauraci, pivo, či malý výlet). Rozdíly mezi drahou variantou a nejlevnější mohou být i několik set procent, ale v celkové sumě se běžně jedná o destíky až stovky korun maximálně.

Zpět

Anketa

Jak obvykle cestujete?

Celkový počet hlasů: 1107

Bezpečnost je u nás důležitá

SSL zabezpečení stránek (https)Pojistit.eu je zebezpečeno SHA256 Let's Encrypt

Nabízíme:

 • slevy 10-83 % na nové pojištění
 • možnost okamžitého sjednání
 • platnost pojištění ihned
 • garance kvalitních poskytovatelů
 • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

 • Bankovní převod
 • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Ve vlastním zájmu si vždy si přečtěte konkrétní pojistné podmínky. Podmínky stránek.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode