Cestovní pojištění pro bezstarostnou dovolenou

04.01.2023 15:36

Cestovní pojištění pro bezstarostnou dovolenou

Cestování je vzrušující, ale také přináší své rizika. Abyste mohli cestovat bez obav a strachu, je důležité mít správné cestovní pojištění. Cestovní pojištění vám zajistí finanční ochranu v případě neočekávaných událostí, jako jsou zdravotní komplikace, ztráta zavazadel nebo stornování letu. V tomto článku se podíváme na to, proč je cestovní pojištění důležité, jak ho vybrat a jaký typ pojištění je pro vás ten pravý.

 

Proč je cestovní pojištění důležité

Cestovní pojištění vám poskytuje finanční ochranu v případě neočekávaných událostí během vaší cesty. Může se stát, že budete muset náhle přerušit svou dovolenou kvůli nemoci nebo zdravotní komplikaci. V takovém případě vám cestovní pojištění pomůže s náklady na lékařskou péči a návrat domů.

Cestovní pojištění také pomáhá při situacích, kdy se vám ztratí zavazadla nebo dokumenty. Pokud se vám například ztratí pas, asistenční služba pojišťovny vám pomůže s náklady na jeho náhradu.

 

Jak vybrat správné cestovní pojištění

Při výběru a kalkulaci cestovního pojištění je důležité zvážit vaše specifické potřeby a plány na cestu. Zde jsou některé body, na které byste se měli zaměřit:

 • Cílová destinace: Ujistěte se, že vaše cestovní pojištění pokrývá vámi plánovanou destinaci. Některé země vyžadují speciální pojištění pro vstup na své území.
 • Délka pobytu: Zvažte, kolik dní budete na dovolené, a vyberte si pojištění, které vám bude vyhovovat. Některé pojistné smlouvy se vztahují pouze na krátkodobé pobyty, zatímco jiné jsou určeny pro delší pobyty.

 • Aktivity: Zvažte, jaké aktivity budete během dovolené dělat, a zajistěte, aby vaše pojištění pokrývalo tyto aktivity. Například pokud budete lyžovat, budete potřebovat speciální pojištění pro zimní sporty.

 • Osobní preference: Zvažte své osobní preference a potřeby. Například pokud máte strach z letadla, můžete si vybrat pojištění, které pokrývá stornování letu.

 

Typy cestovního pojištění

Existují různé typy cestovního pojištění, které se liší svými službami a cenami. Tyto typy zahrnují:

 • Základní pojištění: Tyto pojistné smlouvy se zaměřují na základní služby, jako je ošetření zdravotních komplikací a ztráta zavazadel.

 • Rozšířené pojištění: Tyto pojistné smlouvy poskytují rozšířené služby, jako je stornování letu, pojištění pro rizikové a zimní sporty nebo třeba připojištění pro chronicky nemocné.

 • Komplexní pojištění: Tyto pojistné smlouvy poskytují komplexní služby, jako je ošetření zdravotních komplikací, ztráta zavazadel a stornování letu.

 

FAQ

 1. Je cestovní pojištění nutné?

Cestovní pojištění není povinné, ale je důležité pro finanční ochranu během cesty.

 1. Co pokrývá cestovní pojištění?

Cestovní pojištění může pokrývat škody způsobené zdravotními komplikacemi, ztrátou zavazadel, stornováním letu a dalšími situacemi, které mohou nastat během vaší cesty.

 1. Jak si vybrat nejlepší cestovní pojištění?

Výběr nejlepšího cestovního pojištění závisí na vašich individuálních potřebách a preference. Zvažte délku pobytu, plánované aktivity a své osobní preference, abyste si vybrali pojištění, které vám bude vyhovovat.

 1. Kolik stojí cestovní pojištění?

Cena cestovního pojištění se liší podle typu pojištění, délky pobytu a plánovaných aktivit. Některé pojistné smlouvy mohou být za rozumnou cenu, zatímco jiné mohou být dražší.

 

Závěrečný verdikt

Cestovní pojištění je důležité pro finanční ochranu nejen během vaší cesty, ale i po ní (pokud byste měli např. dluhy z léčení či odpovědnosti za škodu). Je důležité vybrat pojištění, které odpovídá vašim potřebám a preference - není nutné přeplácet za to, co nepotřebujete, ale vždy si nechte alespoň trochu vyšší limit nebo pokrytí pojistných událostí, než si myslíte, že využijete.

Zvažte délku pobytu, plánované aktivity a osobní preference při výběru nejlepšího cestovního pojištění. Nezapomeňte také porovnat ceny různých pojistných smluv, abyste si vybrali nejvýhodnější volbu. S cestovním pojištěním můžete mít klidnou mysl během své dovolené a vědět, že jste v případě nouze v dobrých rukou.

 

Zpět

Anketa

Jak často cestujete na zahraniční dovolenou?

Celkový počet hlasů: 34

Podporujeme

 Podporujeme Dobrého anděla 

Pojišťovny

Allianz pojišťovna
Česká podnikatelská pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Direct pojišťovna
ERV pojišťovna
Generální Česká pojišťovna
Hasičská vzájemná pojišťovna
Inter Partner Assistance
Kooperativa pojišťovna
Maxima pojišťovna
MetLife
NN Životní pojišťovna
Pillow pojišťovna
Pojišťovna VZP
Slavia pojišťovna
Union pojišťovna
UNIQA pojišťovna

Nabízíme:

 • slevy 10-83 % na nové pojištění
 • možnost okamžitého sjednání
 • platnost pojištění ihned
 • garance kvalitních poskytovatelů
 • jen nejlepší nabídky pojišťoven

Platební metody

 • Bankovní převod
 • Platba kartou online
Platba pojištění online kartou Maestro Platba pojištění online kartou Visa electron Platba pojištění online kartou Visa Platba pojištění online kartou MasterCard

© 2011-2023 Všechna práva vyhrazena. Pojistit.eu - srovnání pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění online. Vždy si přečtěte (aktuální) úplné podmínky daného produktu/služby u poskytovatele. Podmínky stránek.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode